Ogłoszenia Parafialne – (30.05.2021 A.D.)

1.     Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na sprzątanie kościoła.

2.     Dzisiaj obchodzimy niedzielę Trójcy Przenajświętszej .

3.     Dziś też zapraszam na poświęcenie wyremontowanej kapliczki w Śliwnikach   na ul. Spacerowej o godz. 16.00.Po jej poświęceniu odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i litanię do Matki Bożej.

4.     W poniedziałek po Mszy św.  o godz. 18.00 zapraszamy rodziców młodzieży bierzmowanej na bardzo ważne spotkanie.

5.     We wtorek i w środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież bierzmowaną   na spotkania. Spowiedź dla nich odbędzie się w sobotę    o godz. 11.00.

6.     Od 1 czerwca po Mszy św. odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszam  wszystkich do wspólnej modlitwy.

7.     W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Po rocznej przerwie idziemy w procesji do 4 ołtarzy z Najświętszym Sakramentem. Tego dnia Msze św. będą sprawowane o godz. : 7.00, 8.30 (po niej procesja ) i około 10.00 .

8.     Proszę mieszkańców parafii  o ustrojenie trasy. Do  sztandarów proszę Skalmierzyce,  stałą ekipę do baldachimu i do prowadzenia celebransa Radę Parafialną. Proszę również :dzieci do sypania kwiatków, chór, orkiestrę, ministrantów, oraz dzieci   I komunijne, (które przystąpiły w maju do komunii św). Do zabezpieczenia ruchu prosimy o pomoc strażaków i policje.

9.     Trasa procesji w Boże Ciało :ul. Środkowa- Strażacka- Ostrowska

1 ołtarz – Skalmierzyce

2 ołtarz – Boczków i Gniazdów

3 ołtarz – Mączniki

4 ołtarz – Śliwniki

10.                       Zakończenie oktawy trasa ul. Bankowa- Jabłońskiego- Powstańców Wielkopolskich.

1 ołtarz- Chór

2 ołtarz- Kucharzyki

3 ołtarz – młodzież i ministranci

4 ołtarz – Ojcowie i Matki Żywego Różańca.

Również proszę tak jak w Boże Ciało o całą asystę a do sztandarów proszę mieszkańców Śliwnik.

11.                       Od piątku 4 czerwca do środy 9 czerwca po Mszy św. pójdziemy w procesji   z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Do asysty proszę:

Piątek – ul. Starowiejska i Strażacka

Sobota – ul. Pleszewska i Bielawska

Niedziela – ul. Dąbkowa

Poniedziałek- ul. Torowa i Spółdzielcza

Wtorek – ul. Jabłońskiego

Środa – ul. Bankowa

12.                       W I piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.30 i 18.00 , tego dnia spowiedź św. od godz.  17.30 do 18.00. Objazd chorych tego dnia odbędzie się od godz. 9.00 .Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

13.                       W dniu 04.06. przypada I sobota miesiąca . Zapraszamy do wspólnej modlitwy od 9.15: na adorację, różaniec , potem Msze św. i spotkanie Żywego Różańca.

14.                       7 czerwca tj. poniedziałek w naszej parafii młodzież otrzyma Sakrament bierzmowania. Msza św. odbędzie się o godz. 16.00.

15.                       Za tydzień w niedziele odpust w parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach      o godz. 12.00 .

16.                       Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 ks. Krzysztof odprawi Mszę św. dziękczynną z okazji 25-lecia święceń kapłańskich .Tego dnia   w sposób szczególny zapraszam: poczty sztandarowe, grupy modlitewne, radę parafialną i parafian do wspólnej modlitwy.

17.                       Prasa Katolicka , ,,Gość Niedzielny'' , ,, Przewodnik Katolicki'' , ,,Mater Dei'', ,, Dobre Nowiny”, ,, Różaniec”.

Harmonogram prowadzenia różańca św. Czerwiec  2021

02.06.2021 – Róża Świętego Józefa

09.06.2021 – Róża Świętego Antoniego

16.06.2021 – Róża Świętej Anny

23.06.2021 – Róża Świętego Maksymiliana Marii Kolbe

30.06,.2021 – Róża Świętej Lidii

Czerwiec  2021

Intencja Ewangelizacyjna: Piękno małżeństwa.

Módlmy się  w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Intencja Parafialna:

1.      O dobre owoce darów Ducha Świętego z przyjętego sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

2.      O nawrócenie naszych rodzin do Boga i ożywienie pobożności eucharystycznej.

3.      Za ojców z okazji Dnia Ojca, aby byli wzorem wiary w naszych domach.

Intencja stała:

Za kapłanów, aby wierni powołaniu  z ufnością szli za Chrystusem.

O nowe powołania kapłańskie  i zakonne w naszej parafii. Intencja własna: ……………………

5 lipca 2020r. będziemy obchodzić Uroczystość