Ogłoszenia Parafialne - I Niedziela Adwentu (29.11.2020 A.D.)

1.      Bóg zapłać za składanie ofiary na sprzątanie kościoła.

2.      Wszystkim dziękuję za uczestnictwo w odpuście ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

3.      W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Apostoła

4.      W zakrystii można nabywać świece Caritas w cenie 6 zł.

5.      W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6.      W I piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.30 , 16.00 i 18.00 .Spowiedź św. od godziny 15.30 do 16.00  i od 17.30 do 18.00. Objazd chorych będzie przed świętami Bożego Narodzenia.

7.      W I sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich na różaniec na godzinę 9.30

i  Mszę św. o godz.10.00.

8.      Dziś przypada I niedziela Adwentu . Rozpoczynamy duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zapraszamy na „Roraty” od poniedziałku do piątku na godzinę 18.00 .  Prosimy aby wchodziły z lampionami do kościoła . Nie będzie procesji przed Mszą św.

9..  Od Mszy św. wieczornej w sobotę rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe i rekolekcje przed Odpustem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Rekolekcje poprowadzi    Oj. Mariusz Więckiewicz.

10.    Za tydzień  6 grudnia pamiętajmy o dniu św. Mikołaja.

W tym roku postanowiliśmy wspólnie z Kucharzykami zorganizować wsparcie materialne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Chcielibyśmy to zrobić na zasadach podobnych jak Szlachetna Paczka, tyle że ograniczone do naszej parafii.

Po konsultacji z pracownikami Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wytypowaliśmy takie rodziny oraz ustaliliśmy listę potrzebnych rzeczy. Są to artykuły żywnościowe, kosmetyczne, higieniczne, chemia gospodarcza, ale również sprzęt AGD. W dniu dzisiejszym, pod hasłem „Z-GOTUJMY RADOSNE ŚWIĘTA” rozpoczynamy zatem zbiórkę potrzebnych artykułów, ale również środków finansowych na zakup sprzętów.

Jeśli ktoś chciałby przekazać żywności czy inne artykuły można je przynosić do zakrystii codziennie do 16 grudnia przed lub po każdej mszy świętej. Natomiast środki finansowe można wpłacać na konto parafii wpisując w tytule przelewu hasło Z-GOTUJMY RADOSNE ŚWIĘTA.

Ponadto w dniu 6 grudnia  przed i po każdej mszy świętej Kucharzyki będą prowadzić zbiórkę pieniędzy do puszek.

Więcej informacji oraz numer konta parafialnego podajemy na plakatach, ulotkach, w gazetce Mater Dei oraz na stronie internetowej.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i wsparcia potrzebujących mieszkańców naszej parafii.

Okażmy nasze serce i Z-GOTUJMY IM RADOSNE ŚWIĘTA!!!

11.  W tym tygodniu odeszli do Pana Boga: śp .Stanisława Wojcieszak ze Skalmierzyc i śp. Józef Lis ze Śliwnik . Wieczny odpoczynek....

12.  Prasa Katolicka : ,,Gość Niedzielny'' , ,, Przewodnik Katolicki'' , ,,Mater Dei''                              i ,,Kalendarz     na 2021r.”

5 lipca 2020r. będziemy obchodzić Uroczystość