Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu (03.03.2020 A.D.)

1. Dziś przypada I Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17:00 dzieci, a młodzież i dorosłych na 18:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę
o godz. 16:00 wygłosi ksiądz Daniel Kalis, który posługuje jako wikariusz w Parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
3. Przypominam, że za każde pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz uczestniczenie w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów oraz o powołania do kapłaństwa. Pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Drogę Krzyżową, okazja do spowiedzi od godz. 15:30-16:00 i od 17:00-18:00.
5. W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Litanie Najświętszego do Serca Pana Jezusa.
6. Objazd chorych w piątek od godz. 9:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
7. Za tydzień II Niedziela Wielkiego Postu jest to niedziela inwestycyjna proszę Radę Parafialną o zebranie ofiary.
8. Bóg zapłać za składane koperty na daninę diecezjalną i daninę parafialną. Danina diecezjalna 2 zł od osoby, a parafialna na remont kaplicy Matki Bożej co łaska.
9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy do Matki Bożej na godz. 9:30, a potem na Msze św. za Ojców i Matek Żywego Różańca i krótkie spotkanie.
10. Za tydzień w niedzielę Dzień Kobiet, życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Skalmierzyckiej.
11. W kwietniu w dniach 23-25 Parafia organizuje wycieczko – pielgrzymkę po Kaszubach Plan wycieczki jest w gablocie oraz zakrystii, są jeszcze wolne miejsca.
12. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Rzymu w terminie 9-12.05.2020r. Plan pielgrzymki
jest do zabrania w zakrystii oraz jest wywieszony w gablocie.
13. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.30.
14. W terminie od 15 marca (od niedzieli do środy włącznie) po wieczornych Mszach św. będzie prowadzony w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy.
15. Polecamy prasę katolicką: nowy numer "Opiekuna", „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki i pod chórem „Mater Dei”.

5 lipca 2020r. będziemy obchodzić Uroczystość