Ogłoszenia Parafialne – VII Niedziela Zwykła (23.02.2020 A.D.)

1. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na sprzątanie kościoła.
2. W środę przypada Środa Popielcowa. Msze Św. o 10.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy Św. będzie obrzęd posypania głów popiołem na znak nawrócenia i pokuty.
3. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy się post wielkopostny. Zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek o 17.00 (z udziałem dzieci, Komunia św. po nabożeństwie) i 18.00 (połączona z Mszą św).
4. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi na godzinę 16.00, bezpośrednio po nabożeństwie rozpocznie się Msza Św. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Daniel Kalis wikariusz z Nowych Skalmierzyc.
5. Pamiętajmy, iż Wielki Post to praca nad sobą, rozwój duchowości i naszego nawracania się poprzez uczestnictwo w nabożeństwach Wielkiego postu, spowiedź św. i codzienna modlitwa. .
6. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Kaszuby w dniach 23-25 kwietnia. Plan wycieczki jest w gablocie oraz zakrystii. Pierwsza wpłata 200zł.
7. Organizujemy pielgrzymkę lotniczą do grobu Jana Pawła II w setną rocznicę urodzin świętego w termin: 09-12.05.2020r. Plan pielgrzymki oraz szczegóły w naszej gazetce parafialnej, gablocie i u ks. Marcina. Zapraszamy serdecznie.
8. Polecamy prasę katolicką: "Opiekun", "Gość Niedzielny", „Przewodnik Katolicki" ora „Dobre Nowiny” i „Mater Dei”
9. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Albin Spaleniak, pogrzeb odbędzie się
w poniedziałek o godz. 13:00. R.I.P.

Pielgrzymka do grobu Jana Pawła II  w setną rocznicę urodzin świętego.
termin: 09-12.05.2020 cena: 1480 zł *

1. dzień: spotkanie z pilotem grupy na lotnisku we Wrocławiu o godzinie 10.40. Wylot samolotu o godzinie 12.40. Przylot do Rzymu na lotnisko Ciampino. Przejazd do bazyliki św. Jana na Lateranie – jest to najważniejszy kościół na świecie, ważniejszy nawet od samej Bazyliki św. Piotra na Watykanie. Przy świątyni znajdują się Schody Święte, po których Jezus kroczył do Piłata, do Rzymu przywiozła je św. Helena. Następnie przejazd na zwiedzanie Rzymu antycznego, zobaczymy: Forum Romanum, Koloseum, Plac Wenecki. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja w restauracji, nocleg.
2. dzień: śniadanie, przejazd metrem do Watykanu na Anioł Pański na Placu św. Piotra. Następnie przejście na zwiedzanie Rzymu barokowego, zobaczymy: Panteon, Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja w restauracji, nocleg.
3. dzień: śniadanie, przejazd metrem do Watykanu na zwiedzanie Muzeów Watykańskich (należą one do najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie) ze słynną Kaplicą Sykstyńską – dzieło Michała Anioła, zwiedzanie z akredytowanym przewodnikiem. Następnie bezpośrednie przejście z muzeów na zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, nawiedzenie grobu świętego Jana Pawła II. Powrót do hotelu, obiadokolacja w restauracji, nocleg.
4 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Bazyliki św. Jana za Murami, msza święta. Transfer na lotnisko, wylot do Wrocławia o godzinie 15.00.

CENA ZAWIERA:
• wyżywienie: 3 śniadania wzmocnione, 3 obiadokolacje
• zakwaterowanie w hotelach *** (3 noclegi), pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
• przejazdy autokarem lotnisko-hotel-lotnisko + na zwiedzanie w dniu przylotu i odlotu
• wjazdy do Rzymu
• ubezpieczenie KL, NNW
• opiekę pilota
• opiekę duchową kapłana
• słuchawki w Muzeach Watykańskich i Bazylice św. Piotra (wymagane, mimo że posiadamy własny zestaw słuchawkowy)
• opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Dodatkowo płatne u pilota grupy (80€):
bilety wstępu: Muzea Watykańskie (z pieczątką Parafii na liście uczestników + kapłan osobiście); bilety na metro; taksa turystyczna; lokalny przewodnik przez 3 dni; Tour Guide