Ogłoszenia Parafialne - II Niedziela Adwentu (08.12.2019 A.D.)

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za obecność podczas rekolekcji adwentowych. Ojciec rekolekcjonista ks. Leszek Woźnica COr na wszystkich mszach św. będzie zbierać ofiary na potrzeby Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri.
2. Niedziela inwestycyjna została przeniesiona na III Niedzielę Adwentu.
3. Dzisiaj Dzień Modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie. Przy wyjściu z Kościoła możemy składać ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
4. W dzisiejszą niedzielę w Kościele przeżywany uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich od 12:00 do 13:00 na modlitwę w Godzinie Łaski.
5. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Zachęcamy do licznego udziału w roratach.
6. W tym tygodniu nie będzie mszy św. o godz. 7:30 z racji remontu w kościele.
7. Zachęcamy do dobrego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia poprzez sakrament pojednania.
W TYM TYGODNIU SPOWIEDŹ ŚW. W DEKANACIE OŁOBOCKIM:
- w środę - Starej Kakawie – NMP Królowej Polski
- w czwartek - Ołobok – św. Jana Ewangelisty
- w piątek – Latowice – MB Częstochowskiej
8. . Tradycyjnie w zakrystii można nabywać świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Koszt świecy to 6 PLN. Pod amboną, można zabrać Tytkę Charytatywną i wspomóc potrzebujących przed świętami.
9. Zapraszamy na świąteczny kiermasz rękodzieła, który odbywa się w Domu Katolickim. Jest to już piąty kiermasz bożonarodzeniowy w naszej parafii, jak do tej pory największy – zapowiedziało się kilkunastu wystawców. Ponadto przewidujemy degustację potraw świątecznych, a dla dzieci zabawy i wspólne wykonywanie ozdób choinkowych. Zapraszamy dzieci o godz. 10:00 i 14:00 na konkursy z nagrodami.
10. W tygodniu w liturgii wspominamy:
– Piątek 13 XII – wspomnienie św. Łucji
– Sobota 14 XII – św. Jana od Krzyża.
11. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego na II tydzień adwentowego oczekiwania. SZCZĘŚĆ BOŻE.

5 lipca 2020r. będziemy obchodzić Uroczystość