Ogłoszenia Parafialne - I Niedziela Adwentu (01.12.2019 A.D.)

1. Rozpoczął się czas adwentu, a wraz z nim nowy rok kościelny i duszpasterski. Mottem nowego roku są słowa: „Eucharystia daje życie”. Eucharystia jest centrum. To jest życia Kościoła. To jest sam Chrystus. Szczyt i źródło. Zmartwychwstały, który jest z nami
w Eucharystii, który buduje Kościół, wspólnotę.
2. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w odpuście ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
3. „Takiego prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat” tak o kard. Wyszyńskim mówił papież Jan Paweł II. Poznać wielkiego prymasa, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Dlatego przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego chcemy uczestnikom adwentowych spotkań roratnich przedstawić jego osobę i życie. Rekolekcje adwentowe będą prowadzone z hasłem „Będziesz miłował”.
4. Zapraszamy dzieci i dorosłych na RORATY od poniedziałku do piątku na godzinę 18.00. Prosimy, aby przed rozpoczęciem mszy św. dzieci z lampionami czekały pod zakrystią. Prosimy o przynoszenie serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami, które posłużą do wylosowania figurki, którą wybraniec zabiorze do domu, by pomodlić się wspólnie z rodzicami. Następnego dnia prosimy o przyniesienie figurki na następne roraty.
5. W czwartek przypada 6 XII, tego dnia spowiedź adwentowa w Gostyczynie oraz Odpust ku czci św. Mikołaja.
6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
we wtorek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
w środę - wspomnienie św. Jana Damasceńskiego
w piątek - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
w sobotę - wspomnienie św. Ambrożego

7. Okazja do spowiedzi w piątek od 15.30 do 16.00, oraz od 17.00 do 18.00.
8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 Msza św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na różaniec przed Mszą św. o 9.30.
9. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy opłatki wigilijne. Jak co roku będzie
je można kupić w zakrystii.
10. Tradycyjnie w zakrystii można nabywać świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Koszt świecy to 6 PLN. Pod amboną, można zabrać Tytkę Charytatywną i wspomóc potrzebujących przed świętami.
11. Zapraszamy na świąteczny kiermasz rękodzieła, który odbędzie się już za tydzień w domu katolickim. Jest to już piąty kiermasz bożonarodzeniowy w naszej parafii, jak do tej pory największy – zapowiedziało się kilkunastu wystawców. Ponadto przewidujemy degustację potraw świątecznych, a dla dzieci zabawy i wspólne wykonywanie ozdób choinkowych. Szczegóły na plakacie.
12. Stoiska będą rozkładane w sobotę 7 grudnia w godz. 12:00 – 16:00. Prosimy, aby osoby, które zarezerwowały stoiska zgłosiły się w podanych terminach do domu katolickiego
13. W czwartek ks. Biskup zaprasza parafian ze Skalmierzyc na modlitwę do św. Józefa Kaliskiego.
14. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się wieczorną mszy św. w czwartek o godz. 18:00 i potrwają do niedzieli. W niedzielę odpust ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP suma odpustowa o godz. 11:00, prosimy do sztandarów i asysty Mączniki
15. Za tydzień w czwartek będziemy zbierać ofiary do puszek na kościół w potrzebie oraz od 12:00 do 13:00 Godzina Miłosierdzia.
16. Za tydzień ksiądz rekolekcjonista na wszystkich mszach św. będzie zbierać ofiary na potrzeby swojego zakonu.
17. Niedziela inwestycyjna została przeniesiona na III Niedzielę Adwentu.
18. W tym tygodniu nie będzie mszy św. o godz. 7:30 z racji remontu w kościele.
19. Polecamy prasę katolicką: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Różaniec”, kalendarz diecezjalny oraz „Mater Dei”
20. Harmonogram prowadzenia różańca:
4.12.2019 – Róża Świętej Faustyny
11.12.2019 – Róża Świętego Antoniego
18.12.2019 – Róża Świętego Archanioł Gabriel

Papieska Intencja Ewangelizacyjna:
Aby każdy kraj podjął, priorytetowo i zdecydowanie, działania mające na celu polepszenie przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących.

Intencja Parafialna:
O dobre duchowe przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. Za ludzi starszych, samotnych i opuszczonych oraz o zgodę, jedność miłość w rodzinie.

Intencja stała:
O świętość, dary Ducha świętego i potrzebne łaski dla kapłanów naszej parafii.