Ogłoszenia Parafialne – XXXI Niedziela Zwykła (03.11.2019 A.D.)

1. Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiarę na sprzątanie kościoła.
2. Przez najbliższy tydzień na wieczornych Mszach Św. będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych. Jeszcze można składać kartki na wymieniani roczne i jednorazowe.
3. Dziękujemy za modlitwę na cmentarzu. Bardzo dziękuję Strażakom za przygotowanie parkingów i kierowanie ruchem na Wszystkich Świętych, dziękujemy asyście liturgicznej, panu Organiście, panu Kościelnemu, Ministrantom oraz Radzie Parafialnej. Dziękuję Marcinowi i Grzegorzowi Lisom. Dziękuję za ofiary na utrzymanie cmentarza.
4. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w modlitwie na różańcu w kościele oraz dzieciom za udział w konkursie plastycznym.
5. Zapraszamy na Zaduszki Jazzowe, które odbędą się w dniu dzisiejszym
w Domu Katolickim o godz. 17:00, wstąp wolny, wystąpi m.in. Mateusz Pospieszalski. Wyjątkowo nie będzie mszy św. o godz. 17:00, zapraszamy na msze św. o godz. 12:30.
6. W dniu imienin księdza Proboszcza we wtorek na wieczornej Mszy św. będziemy się modlili o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Skalmierzyckiej dla Ks. Proboszcza Sławomira Nowaka.
7. W czwartek na probostwo po wieczornej mszy św. zapraszam Zalatorki Żywego Różańca Świętego, a na godz. 19:30 zapraszam Radę Parafialną.
8. 4 listopada o godz. 9:00 będzie objazd chorych, prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
9. 11 listopada zapraszamy na Eucharystię w hołdzie minionym pokoleniom w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Pragniemy ofiarować rodzinom uczestników Powstania Wielkopolskiego za poświęcenie, odwagę i służbę Ojczyźnie pamiątkową tabliczkę wykonaną z drewna pochodzącego z Dębu Wolności, który posadzony został w Skalmierzycach w okresie Niepodległej Polski. Nazwiska uczestników Powstania Wielkopolskiego, są dostępne w gazetce parafialnej „Mater Dei” oraz na stronie internetowej parafii.
10. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Prosimy Radę Parafialną o zebranie ofiary,
a parafian o zrozumienie i życzliwość.
11. Została zakupiona dachówka na cały dach do Domu Katolickiego, a 17 listopada będzie poświęcenie nowo wybudowanego domu parafialnego.
12. Zapraszamy ministrantów na spotkanie w sobotę o 10.30.
13. Polecamy prasę katolicką: „Opiekun” „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Droga dla młodzieży” oraz „Mater Dei”
14. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Krystyna Klepacz Wieczny odpoczynek…