Ogłoszenia Parafialne – XXIX Niedziela Zwykła (20.10.2019 A.D.)

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający
w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.
2. Dziś rozpoczynamy kurs przedmałżeński po wieczornej Mszy św. Kurs potrwa
od 20 października do środy 23.10.2018r.
3. Tydzień temu zebraliśmy 5200zł na tacę inwestycyjna. Bóg zapłać.
4. Na stoliku pod chórem wyłożone są karteczki na wymienianki roczne i jednorazowe:
• Roczne wypominki czytane będą przed każdą Mszą świętą w niedziele i uroczystości; prosimy zaznaczyć, przed którą godziną mają być odczytywane;
• Za każde nazwisko w wymieniankach jednorazowych prosimy składać ofiarę dobrowolną,
a w rocznych prosimy o złożenie ofiary o równowartości 50 zł
• Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk
• Wymienianki roczne prosimy przynosić kapłanom, a jednorazowe wrzucać do skrzynki.
5. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
6. We wtorek zapraszamy na Msze święta podczas, której będziemy udzielać błogosławieństwa olejkami św. Charbela i do niego się modlić.
7. Za tydzień będziemy zbierać do puszek na sprzątanie kościoła.
8. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie
o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:30. Przypominam wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
9. W środę na godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych na spotkanie
w Domu Katolickim.
10. W czwartek o 17.00 w Domu Katolickim rozpoczną się spotkania w Poradni Rodzinnej.
11. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 10:30. Zapraszamy także wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
12. Zachęcamy do nabycia naszego Diecezjalnego Kalendarza na r.2020 jako Cegiełki na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu (cena 5zł)
13. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych już dzisiaj proszę
o uporządkowanie i przyozdobienie grobów naszych bliskich. Prosimy też
o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi, i porządek na całym cmentarzu.
14. Polecam lekturę prasy katolickiej. Nowy numer "Opiekun", "Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki" oraz „Mater Dei”.
15. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłych
Genowefę Sztukowską oraz Janinę Wawrzyniak, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12:00 Wieczny odpoczynek…
16. Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zapraszamy na „Koncert Muzyki Barokowej”, jaki odbędzie się w sobotę 26. października o godz. 17:00 w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu. Podczas koncertu zostanie zaprezentowana muzyka barokowa pochodząca z misji jezuickich w Ameryce Łacińskiej, która w tych dniach została zaprezentowana papieżowi Franciszkowi i uczestnikami Synodu w Watykanie. Wstęp wolny.
17. W dniach 22-20 kwietnia 2020r. organizowana jest pielgrzymka samolotowa
do Izraela i Jordanii. Cena 2990 zł + 750 $. Informacje w zakrystii.
18. Po Uroczystości Wszystkich Świętych 3 listopada zapraszamy na Zaduszki Jazzowe
do Domu Parafialnego na godz. 17:00, wstąp wolny, wystąpi m.in. Mateusz Pospieszalski. Wyjątkowo w niedzielę 3 listopada nie będzie mszy św. o godz. 17:00