Ogłoszenia Parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła (13.10.2019 A.D.)

1. Dzisiejsza niedziela to niedziela inwestycyjna. Prosimy Radę Parafialną o zebranie ofiary, a parafian o zrozumienie i życzliwość.
2. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi : Wstańcie! Chodźmy. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek. Po każdej Eucharystii uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.
3. Dziś na godz. 21.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli
i pracowników oświaty zapraszam do wspólnej modlitwy w czasie różańca
i podczas Mszy św. o godz. 18.00. Życzymy błogosławieństwa Bożego i światła Ducha Świętego.
5. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Modlitwa różańcowa w tej intencji we wtorek na cmentarzu przy grobie Dziecka Utraconego .
6. W środę 16-ty dzień miesiąca po Eucharystii uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.
7. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie
o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:30.. Przypominam wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
8. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona,
św. Łukasz, w piątek na różańcu.
9. W sobotę 19-ty dzień miesiąca po wieczornej Mszy św. Litania do św. Józefa.
10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Do puszek zbieramy na Misje.
11. Wyjazd Matek i Ojców Żywego Różańca na Górę Krzyża do Kobylej Góry i do Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie w sobotę 19 października o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca.
12. W związku z przypadającą w tym roku trzydziestą rocznicą kanonizacji św. Brata Alberta, Parafia Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach jest organizatorem, odbywającego się w dniach 18 i 19 Festiwalu Świętych i Błogosławionych. Szczegółowy program w gablocie.
13. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 10:30. Zapraszamy także wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
14. Zachęcamy do nabycia naszego Diecezjalnego Kalendarza na r.2020 jako Cegiełki na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu (cena 5zł)
15. Za tydzień rozpoczynamy kurs przedmałżeński po wieczornej Mszy św. Kurs potrwa od 20 października do środy 23.10.2018r.
16. Pod chórem są książki o Pielgrzymce Ojca Świętego do Polski – książki można zabrać za darmo
17. Polecam lekturę prasy katolickiej. "Opiekun", "Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki" oraz „Mater Dei” z artykułem o cudzie pod Lepanto.
18. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłych
Teresę Knasiecką, Violettę Warkocz oraz Stanisława Sztanderę. Wieczny odpoczynek…
19. „Legion św. Katarzyny” zajął I miejsce w Turnieju o Puchar lata 2019 – Gratulujemy.
20. Dziś ks. bp. Edward Janiak ma swoje imieniny, a ks. bp. Łukasz Buzun OSPPE w piątek – pamiętajmy o Nich w modlitwie.