Ogłoszenia Parafialne – XXVII Niedziela Zwykła (06.10.2019 A.D.)

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary.
W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie
o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:30.
4. Informujemy, że kurs przedmałżeński rozpocznie się 20 października i potrwa do środy 23.10.2018r.
5. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Prosimy Radę Parafialną o zebranie ofiary, a parafian o zrozumienie i życzliwość.
6. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po każdej Eucharystii uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.
7. W przyszłą niedzielę na godz. 21.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
8. 19 października Matki i Ojcowie Żywego Różańca organizują pielgrzymkę na Górę Krzyża do Kobylej Góry i do Sanktuarium św. Idziego w Mikstacie. Zapisy w zakrystii, cena ok. 30zł.
9. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele,
w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
10. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego. Niech Stolica Mądrości wstawia się za wami.
11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.
12. 8 października we wtorek na godz. 16:00 zapraszamy wszystkich chętnych do Kina Centrum w Kaliszu na film o Ojcu Pio. Dojazd indywidualnie, a przy kasie trzeba powiedzieć: „SKALMIERZYCE”. Bilet wówczas będzie kosztował 10zł.
13. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 10:30. Zapraszamy także wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
14. Zachęcamy do nabycia naszego Diecezjalnego Kalendarza na r.2020 jako Cegiełki na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu (cena 5zł)
15. Polecamy prasę katolicką: "Opiekun", "Gość Niedzielny", ”Mały Gość Niedzielny”, „Różaniec”, „Przewodnik Katolicki" oraz „Mater Dei” z artykułem o naszym Skalmierzyckim Diamencie.
16. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłą
Marię Pawłowską. Wieczny odpoczynek…