Ogłoszenia Parafialne – XXVI Niedziela Zwykła (29.09.2019 A.D.)

1. Bóg Zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła składane do puszek.
2. Już po raz jedenasty 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki
w ramach akcji modlitewnej „Koronka na ulicach miast świata”., o godzinie 15:00 przy krzyżu na ul. Ostrowskiej koło OSP spotkaliśmy się by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji składam staropolskie Bóg zapłać.
3. Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św., w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 16.30.
4. W środę spotkanie młodzieży uczęszczającej do kalscy VIII po Mszy św. oraz osób, które chcą uczestniczyć w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.
5. W liturgii tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek - wsp. św. Hieronima
- we wtorek - wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus
- w środę - wsp. Świętych Aniołów Stróżów
- w piątek - wsp. św. Franciszka z Asyżu
- w sobotę - wsp. św. Faustynę Kowalską
6. 8 października we wtorek na godz. 16:00 zapraszamy wszystkich chętnych do Kina Centrum w Kaliszu na film o Ojcu Pio. Dojazd indywidualnie, a przy kasie trzeba powiedzieć: „SKALMIERZYCE”. Bilet wówczas będzie kosztował 10zł.
7. W czwartek będzie objazd chorych od godz. 9.00.
8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek miesiąca spowiadać będziemy w godz. 15.30 – 16.00 oraz od 17:00 do 18:00. O godz. 7.30, 16.00, 18:00 Msza św. pierwszopiątkowa, a na wieczornej Mszy św. będziemy polecać zmarłych podczas mszy św. zbiorowej. Kwadrans przed wieczorną msza św. odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.30 rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę do Niepokalanej Matki. Rozpoczniemy modlitwą różańcową, którą zwieńczymy Mszą świętą wynagradzającą.
9. W piątek „Kucharzyki” wyjeżdżają na wycieczko – pielgrzymkę.
10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 10:30. Zapraszamy także wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
11. Zachęcamy do nabycia naszego Diecezjalnego Kalendarza na r.2020 jako Cegiełki na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu (cena 5zł)
12. Polecamy prasę katolicką: "Opiekun", "Gość Niedzielny",”Mały Gość Niedzielny”, „Różaniec”, „Przewodnik Katolicki", „Króluj nam Chryste”z artykułem o naszych ministrantach oraz „Mater Dei” z krzyżówką maryjną.
13. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Andrzej Banasiak, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:00 Wieczny odpoczynek…