Ogłoszenia Parafialne – XXV Niedziela Zwykła (22.09.2019 A.D.)

1. Bóg zapłać za składane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.
2. We wtorek zapraszamy Matki i Ojców Żywego Różańca po wieczornej mszy świętej na spotkanie
w Domu Katolickim.
3. W środę o godz. 17:00 w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Na wieczornej Eucharystii zostaną poświęcone różańce.
4. W sobotę o 15:00 zapraszamy pod krzyż obok Straży Pożarnej na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, gdzie będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i Kapłanów.
5. Za tydzień w niedzielę będziemy zbierać do puszek na sprzątanie kościoła.
6. W liturgii tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek - wsp. św. Pio Pietrelciny
- w środę - święto Rocznica Poświęcenia Katedry
- w piątek - wsp. św. Wincentego a Paulo
- w sobotę - wsp. św. Wacława
7. 8 października we wtorek na godz. 16:00 zapraszamy wszystkich chętnych do Kina Centrum w Kaliszu na film o Ojcu Pio. Dojazd indywidualnie, a przy kasie trzeba powiedzieć: „SKALMIERZYCE”. Bilet wówczas będzie kosztował 10zł.
8. Osoby, które jadą na Ukrainę proszę o wpłacenie drugiej raty i podanie swoich danych.
9. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w przyjecie pieszej pielgrzymki z Ostrowa Wielkopolskiego
z Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej oraz tym którzy dołączyli się w drodze na pielgrzymi szlak
do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
10. W zakrystii można nabyć bieżące numery czasopism katolickich: nowy numer „Opiekuna”, "Gościa Niedzielnego", „Przewodnika Katolickiego" oraz pod chórem znajdziemy naszą tygodniówkę „Mater Dei”.
11. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Eugeniusz Ślązak i Kazimierz Szymczak, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 16:00 Wieczny odpoczynek…