Ogłoszenia Parafialne – XXIV Niedziela Zwykła (7.9.2019 A.D.)

1. Tydzień temu była niedziela inwestycyjna. Zebraliśmy 5100zł. Bóg zapłać wszystkim za okazane serce.
2. Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak prosi, by tą drogą podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w organizację Gminnego Święta Plonów, czy to przez dekoracje, obsługę techniczną, pracę przy poczęstunku dożynkowym, przygotowanie loterii czy oprawy artystycznej. Szczególne podziękowania Burmistrz kieruje w stronę księdza kan. Sławomira Nowaka – za udostępnienie placu dożynkowego i ks. Marcinowi Nowickiemu – za odprawienie Mszy świętej,
a także Rady Sołeckiej pod przewodnictwem Pani Sołtys Justyny Wasielewskiej. Swoimi staraniami przyczynili się Państwo do prawdziwie godnej oprawy pięknego rolniczego święta. Bóg zapłać.
3. Sołtys i Rada sołecka dziękują sponsorom za aktywne włączenie się w loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby wsi Skalmierzyce.
4. W poniedziałek 16 października po Msza św. o godz. 18.00 uczczenie relikwii św. Jana Pawła II Papieża.
5. W środę na 17:30 zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy różańcowej, z okazji wspomnienia
św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.
6. Po wieczornej mszy św. w środę zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na pierwsze spotkanie, jest to spotkanie obowiązkowe.
7. W czwartek przypada 19 dzień miesiąca, po Mszy św. odmówimy Litanie do św. Józefa.
8. W sobotę będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów z parafii Matki Bożej Częstochowskiej
z Ostrowa Wlkp., którzy podążają do św. Józefa do Kalisza. Pielgrzymi będą przechodzić popołudniu ulicami Spacerowa, ul. Niemojewskich, Skalmierzycka. Zachęcamy do pielgrzymowania z nimi od Skalmierzyc do Sanktuarium św. Józefa, karata uczestnika jest wyłożona pod chórem.
9. Za tydzień w niedzielę zbieramy do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.
10. 22 września w Kaliszu odbędzie się koncert pt. „Muzyczny wehikuł czasu” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Szczegóły na plakacie.
11. Fundacja Mocni Miłością w Kaliszu siódmy raz organizuje trzymiesięczny kurs dla osób, które chciałby nauczyć się opieki i pielęgnacji chorych przewlekle. Kurs jest bezpłatny i rozpoczyna się 23 września. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
12. W liturgii tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek - św. męczenników Korneliusza ,papieża i Cypriana , bpa
- w środę - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży
- w piątek – wsp. św. Andrzeja Kim Taeonga i Towarzyszy, męczenników
- w sobotę św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
13. Dziękujemy za udział i modlitwę pod krzyżem.
14. W zakrystii oraz na probostwie można nabyć książkę o naszej parafii.
15. W zakrystii można nabyć bieżące numery czasopism katolickich: „Opiekuna”, "Gościa Niedzielnego", „Przewodnika Katolickiego", „Różaniec” dla dzieci „Tęczę” oraz pod chórem znajdziemy naszą tygodniówkę „Mater Dei”.
16. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Józefa Walczak Wieczny odpoczynek…