Ogłoszenia Parafialne – XXIII Niedziela Zwykła (7.9.2019 A.D.)

1. Dziś niedziela inwestycyjna. Prosimy Radę Parafialną o zebranie ofiary, a parafian o zrozumienie
i życzliwość.
2. Msza święta dziękczynna za dar płodów ziemi odbędzie się dziś o 14:30. Poświęcenia wieńców dożynkowych przed msza św. przy ołtarzu polowym. Zapraszam asysty, parafian i gości.
3. Zapraszamy dziś na Dożynki Gminne, o godz. 1430 – Msza św. dziękczynna; 1530 – Przemarsz korowodu dożynkowego; 1545 – Uroczysty obrzęd dożynkowy; od 1700 – program artystyczny: występ dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach; 1900 – koncert zespołu Lorem, który kolędował u nas rok temu z Weroniką Szymańską laureatką programu The Voice of Poland; 2015 – Kabaret Strzegowianki; 2100 – Gwiazda wieczoru – Piękni i Młodzi; 2200 -0000 – zabawa taneczna. Dziś dziękczynimy Bogu za dar płodów ziemi, ale także pragniemy podziękować za dwie ważne rocznice: ustanowienia Matki Bożej Skalmierzyckiej Patronką Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce oraz Powierzenia Diecezji Kaliskiej Niepokalanemu Sercu Maryi, które miały miejsce 3 września 2017A.D.
4. Źródłem szczególnej radości jest udział w dzisiejszej uroczystości czcigodnych kapłanom którym
z całego serca dziękuję za ich modlitwę przy ołtarzu Pańskim. W sposób szczególny dziękuję kaznodziei Księdzu Kanonikowi dr Jarosławowi Materlińskiemu, proboszczowi Parafii Wszystkich Świętych
w Droszewie za wygłoszone słowo. Dziękuję wszystkim delegacją z wieńcami dożynkowymi, parafianom oraz gościom za dar wspólnej modlitwy w intencji rolników i nas wszystkich.
5. W środę na wieczornej mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.
6. W liturgii tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek - bł. Anieli Salawy, dziewicy
- w czwartek - Najświętszego Imienia Maryi
- w piątek - św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła
7. W piątek 13. 09 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 21:00. Prosimy zabrać świece.
8. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu chcemy stanąć
pod krzyżem Chrystusa wraz z całą Polską by w modlitwie ekspiacyjnej przepraszać Boga za grzechy bluźnierstwa i profanacji, które miały ostatnio miejsce w naszym kraju. O godz. 9:00 zapraszamy
na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą odprawimy na zewnątrz kościoła, a następnie przyjdziemy pod krzyż przy ul. Szumiących Wierzb i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Mszą św. w kościele
o godz. 10:00.
9. Praktykę pierwszych piątków miesiąca większość z nas zaczęła wraz z Pierwszą Komunią św. Są tacy, którzy od tego momentu co miesiąc chodzą do spowiedzi i przyjmują z miłości do Jezusa Komunię św. wynagradzającą. Są też tacy, którzy tę praktykę porzucili. Wspominając św. Małgorzatę Marię Alacoque warto przypomnieć sobie znaczenie pierwszych piątków miesiąca. Pod chórem są wyłożone obrazi z kontrolką 9 pierwszych piątków miesiąca. Niech będą dla nas zachętą
do pierwszopiątkowych spowiedzi św. oraz komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
10. Składamy staropolskie Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali Dożynki Gminne oraz przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
11. Strażakom oraz Policji dziękujemy za pomoc i zabezpieczenie ruchu oraz parkingu.
12. W zakrystii oraz na probostwie można nabyć książkę o naszej parafii.
13. W zakrystii można nabyć bieżące numery czasopism katolickich: nowy numer „Opiekuna”, a w nim artykuł o naszych ministrantach, "Gościa Niedzielnego", „Przewodnika Katolickiego", „Różaniec” dla dzieci „Tęczę” oraz pod chórem znajdziemy naszą tygodniówkę „Mater Dei”.
14. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Zofia Szymczak , pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00 Wieczny odpoczynek…