Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Dziękujemy Radzie Parafialnej za zebranie ofiar, a parafian o zrozumienie i życzliwość.
2. Także dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W poniedziałek II dzień Zielonych Świat – Matki Kościoła. Msze o 7.30, 10:00, 16.00 i 18.00.
3. Spotkanie pielgrzymów, chcących uczestniczyć w 26-tej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę
w dniach od 8 do 11 sierpnia br., odbędzie się dziś, w niedzielę 9 czerwca o godz. 18:00 w Domu Katolickim.
4. W poniedziałek i wtorek po wieczornej mszy św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na obowiązkowe spotkanie.
5. W środę w parafii będziemy gościć J.E. Ks. Bp Łukasza Buzuna, który na mszy św. o godz. 18:00 udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, tego dnia będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
7. W czwartek i piątek na pielgrzymkę wyjeżdżają Matki i Ojcowie Żywego Różańca. Wyjazd spod kościoła o godz. 5:30.
8. Pożegnaliśmy Radnego Pana Ignacego Kasprzaka, nowym członkiem Rady Parafialnej został Janusz Wawrzyniak.
9. Dziękuję za udział w festynie parafialnym, w sposób szczególny, w osobny sposób pragnę podziękować Panu Burmistrzowi za współudział i pomoc.
10. Przyszła niedziela to Niedziela Trójcy Świętej.
11. W czwartek na godzinę 19.50 zapraszamy chętnych do gry w piłkę nożną na sztucznej nawierzchni.
12. 22 czerwca w sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu o godz.. 15:00 odbędzie się spotkanie grup Apostolatu Margaretka Diecezji Kaliskiej
13. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Wspólnie będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa w niedzielę o 16.45, a w tygodniu po wieczornych Mszach Św.
14. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała i procesji. 20 czerwca tj. w czwartek wyruszymy w procesji ulicami Bankowa, Ludwika Jabłońskiego i w kierunku kościoła. Prosimy o przygotowanie:
Boczków i Gniazdów - I ołtarza
Śliwniki , Niemojewskich strona parzysta - II ołtarza
Mączniki - III ołtarza
Skalmierzyce, ul. Dąbkowa i Słoneczna - IV ołtarza
Prosimy sztandary, dzieci do sypania kwiatów, straż pożarną do pomocy w kierowaniu ruchem, orkiestrę. Do asysty prosimy Skalmierzyce, a do prowadzenia celebransa Radę Parafialną.

15. Zakończenie oktawy Bożego Ciała.
Trasa: Powstańców Wielkopolskich, Szumiących Wierzb i do kościoła;
do asysty prosimy Mączniki .
młodzież i ministranci - I ołtarza
Chór - II ołtarza
Kucharzyki - III ołtarza
Ojcowie i Matki Różańcowe - IV ołtarza
16. Polecamy prasę katolicką: „Opiekun”, „Gość Niedzielny” + płyta z I Pielgrzymki Ojca Św. do Ojczyzny, „Przewodnik Katolicki”, i oraz „Mater Dei” – Jak należy teologicznie ocenić tzw. „zaśnięcie w Duchu Świętym”?.