Ogłoszenia Parafialne – Zmartwychwstanie Pańskie (21.4.2019 A.D.)

1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu duszpasterzy, życzę głębokiego przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Niech Zmartwychwstały Pan rozjaśni naszą ciemność
i obudzi w nas pragnienie szukania Go. Niech zaprowadzi nas do pustego grobu, byśmy zobaczyli, że to Jezus jest Tym, który może odsunąć każdy kamień w naszym życiu. Radujmy się – Jezus żyje i jest z nami! Szczęść Boże!
2. Nasze świętowanie nie miałyby tak uroczystego i głębokiego wymiaru, gdyby nie cała wspólnota parafialna. Dziękujemy za uczestnictwo w Triduum Paschalnym.
Pragnę jednak szczególnie podziękować kapłanom za posługę w konfesjonale, pomoc w przygotowaniu liturgii Triduum Paschalnego, za wystrój świąteczny - Ciemnicę
i Grób Pański. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Kościelnemu i Organiście, Chórowi, Radzie Parafialnej, członkom wspólnoty Żywego Różańca i Margaretek za modlitwę, pani Basi oraz kwiaciarni Baśniowy Ogród za kwiaty i dekoracje. Dziękujemy Strażakom za pełnienie uroczystej warty przy Grobie Pana Jezusa. Dziękujemy młodzieży za pomoc w liturgii. Dziękuję delegacjom niosącym sztandary, Panom za niesienie baldachimu i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tych największych dni naszej wiary.
3. Rozpoczynamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Tego dnia zbieramy do puszek ofiary na KUL.
4. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. We wtorek zapraszamy. o godz. 16:30 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. na próbę.
6. Dziękujemy za składane w ofierze koperty na daninę diecezjalną i parafialną. Bóg zapłać.
7. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocna, będzie niedzielą Miłosierdzia. W związku
z tym na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na Godzinę Miłosierdzia.
8. Bóg zapłać różom św. Rafała Archanioła, zel. Banasiak ze Środkowej, Róża Matek św. Katarzyny z Śliwnik i Zabłocka, , mieszkańców Gniazdowa i Mącznik za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Opiekun’, „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mater Dei”.
11. W tym tygodniu odszeszła do Pana śp. Kazimiera Spaleniak pogrzeb w środę o godz. 12:00
Wieczny odpoczynek…
12. Niech Boża miłość umocni nas w przeżywaniu świąt Zmartwychwstania Pańskiego.