Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu (17.3.2019 A.D.)

1. Trwa Wielki Post. Kościół Święty przypomina: Wszyscy wierni obowiązani są czynić pokutę. Dla wyrażenia tej pokutnej formy pobożności chrześcijańskiej Kościół ustanowił dni okresu postu i pokuty. W tym czasie chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca, co jest istotą pokuty w Kościele. Powstrzymywanie się od zabaw pomaga w opanowaniu instynktów i sprzyja wolności serca. (KKK 1430)
2. Dziś na Eucharystii o godz. 11:00 będziemy gościć J.E. Ks. Bp Stanisława Napierałę. Biskup Senior poświęci odrestaurowany ołtarz św. Józefa.
3. Dziś przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjonarzami. Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiarę do puszek przed kościołem na potrzeby misji.
4. We wtorek (19 marca) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia zakończymy Nowennę do św. Józefa. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misje w Kościele, rodzinach i świecie.
5. Dziękujemy Radzie Parafialnej za zebranie ofiary podczas Niedzieli Inwestycyjnej,
a Parafian za zrozumienie i życzliwość. Zebraliśmy 4700zł
6. W środę zapraszamy do Domu Katolickiego osoby, które chciałby obejrzeć film „Misja”.
7. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17:00 dzieci, a młodzież i dorosłych na 18:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę
o godz. 16:00. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.
8. W piątek na Drogę Krzyżową na godzi 18:00 oraz spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
9. Przypominam, że za każde pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz uczestniczenie w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
10. Informujemy, iż Kiermasz Wielkanocny organizowany przez naszą parafię odbędzie się
w niedzielę 7 kwietnia. Prosimy zainteresowane osoby o zgłoszenie się (do 31 marca)
do Ks. Proboszcza.
11. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Grecji w terminie 5-12.07.2019r. Plan pielgrzymki
jest do zabrania w zakrystii. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500zł
12. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.30.
13. Za tydzień, w terminie od 24 do 27 marca (od niedzieli do środy włącznie) po wieczornych Mszach św. będzie prowadzony w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy.
14. Polecamy prasę katolicką: "Opiekuna", „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki i pod chórem „Mater Dei”, w której przeczytamy, że św. Józef jest wzorem troskliwego ojca.

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

5 maja 2019r. będziemy obchodzić Uroczystość