Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu (10.3.2019 A.D.)

1. Dziś niedziela inwestycyjna, członków Rady Parafialnej proszę o zebranie ofiary, a Parafian o zrozumienie i życzliwość.
2. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17:00 dzieci,
a młodzież i dorosłych na 18:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę
o godz. 16:00 wygłosi ksiądz diakon Sebastian Taczka, który swoją roczną praktykę duszpasterską odbywa w Parafii w Nowych Skalmierzycach. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
4. Przypominam, że za każde pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz uczestniczenie
w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. Zakończyły się szkolne rekolekcje wielkopostne, rekolekcjoniście ks. Jakubowi Bartczakowi, należą się słowa podziękowania za wygłoszone Słowo Boże i ostatkowy koncert w Domu Katolickim. Pragniemy zapewnić o naszej modlitwie. Podziękowania należą się również Dyrekcji oraz Nauczycielom za pomoc i opiekę nad dziećmi, a dzieciom i młodzieży za aktywne uczestnictwo i przyjęcie tych wartościowych nauk do swojego serce, niech udział w tych rekolekcjach będzie dla was siłą w dobrym przeżyciu Świąt Zmartwychwstania naszego Pana. W Boga i Prawdę – po prostu wierzcie! Dziękujemy Gminie za udostępnienie sali w Starym Kinie.
6. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.
7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.
8. Serdecznie zapraszam parafian w przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz. 11:00 na której będziemy gościć J.E. Ks. Bp Stanisława Napierałę. Biskup Senior poświęci odrestaurowany ołtarz św. Józefa.
9. W sobotę 16-ty dzień miesiąca. Po Mszy św., będzie możliwość uczczenia relikwii Świętego Papieża
10. Informujemy, iż Kiermasz Wielkanocny organizowany przez naszą parafię odbędzie się
w niedzielę 7 kwietnia. Prosimy zainteresowane osoby o zgłoszenie się (do 31 marca)
do Ks. Proboszcza.
11. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Grecji w terminie 5-12.07.2019r. Plan pielgrzymki
jest do zabrania w zakrystii. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500zł
12. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.30.
13. W terminie od 24 do 27 marca (od niedzieli do środy włącznie) po wieczornych Mszach św. będzie prowadzony w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy.
14. Polecamy prasę katolicką: nowy numer "Opiekuna", „Gość Niedzielny”, „Tęcza” „Przewodnik Katolicki i pod chórem „Mater Dei”, w której znajdziemy fotorelacje z rekolekcji.

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

5 maja 2019r. będziemy obchodzić Uroczystość