Ogłoszenia Parafialne – VIII Niedziela Zwykła (3.3.2019 A.D.)

1. Za tydzień niedziela inwestycyjna, członków Rady Parafialnej proszę o zebranie ofiary, a Parafianom za zrozumienie i życzliwość.
2. W poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza. Po Mszy św., jest możliwość uczczenia relikwii Świętego.
3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. -Środa Popielcowa – Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.7:30, 9.00 dla dzieci i młodzieży, 10.00, 16.00 i 18.00 obowiązuje post ścisły.
4. W terminie od 4 do 6 marca 2019 roku odbędą się w Szkole im. Adama Mickiewicza
w Skalmierzycach szkolne rekolekcje wielkopostne. Ich celem jest pogłębienie u uczniów więzi z Chrystusem i Kościołem, a także uzupełnienie nauki religii o właściwy katechezie wymiar inicjacyjny. Rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Bartczak z Archidiecezji Wrocławskiej. Hasłem tegorocznych rekolekcji będą słowa; „BÓG JEST DZIAŁA” Uczniowie w czasie rekolekcji spotkają się z księdzem rekolekcjonistą, wezmą udział w warsztatach pt. moja ewangelizacyjna koszulka oraz udadzą się do kina na pierwszy na świecie film z osobistym udziałem Papieża Franciszka pt. „Tam, gdzie mieszka Bóg”. Jest to opowieść dedykowana dzieciom i młodzieży o nadziei, wierze i odwadze, która została oparta na historiach z Biblii. Msza św. szkolna odbędzie się w Środę Popielcową o godz. 9:00. Przed Mszą św. możliwość przystąpienia do Sakramenty pojednania i pokuty.
5. Dodatkowo poza harmonogramem planu rekolekcyjnego zapraszamy parafian, a w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na koncert ewangelizacyjny. We wtorek o godz. 18:30, ks. Jakub Bartczak, wystąpi w Domu Katolickim. Mam ciśnienie, zajawkę, Raczej nie spinę, synek, Walczyć o Dobrą Nowinę. Żyję tym, co daje sens, siłę – tak rapuje ks. Jakub Bartczak ZAPRASZAMY
6. Piątek po popielcu 8 marca, dla kobiet ten dzień jest zarezerwowany, dla każdej babci, córki
i mamy. Z okazji tego szczególnego dnia chwialibyśmy Wam życzyć wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich, jak i troszkę większych. Pamiętamy o Was w modlitwie oraz o tym, że świat bez kobiet nie miałby sensu…
7. W przyszłą niedzielę nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali o godzinie 16.00,
a bezpośrednio po nabożeństwie rozpocznie się Msza św.
8. W piątek zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. Dzieci na godzinę 17.00, a dorosłych na godzinę 18.00. Bezpośrednio po wieczornej drodze krzyżowej rozpocznie się Msza św.
9. W pierwszy czwartek miesiąca, pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.
10. Kontynuujemy prace renowacyjne ołtarza św. Józefa. Dziękujemy za składane na ten cel ofiary. Poświęcenie ołtarza odbędzie się w niedzielę 17 marca.
11. Parafia organizuje pielgrzymko – wycieczkę w dniach od 13 do 14 czerwca br. do Kotliny Jeleniogórskiej koszt wycieczki 340 zł przy zapłaceniu zaliczki 100zł, zapraszam do udziału. Zapis w kancelarii parafialnej i zakrystii.
12. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Grecji w terminie 5-12.07.2019r. Plan pielgrzymki
jest do zabrania w zakrystii. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500zł
13. Spotkanie "Katarzynek" w sobotę o 11.00.
14. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.30.
15. W terminie od 24 do 27 marca (od niedzieli do środy włącznie) po wieczornych Mszach św. będzie prowadzony w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy.
16. Polecamy prasę katolicką: "Opiekun", „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” „Przewodnik Katolicki, „Różaniec” i pod chórem „Tęcza” i „Mater Dei”