Ogłoszenia Uroczystość Objawienia Pańskiego (6.1.2019 r.)

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. Dzisiaj w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju.
2. W środę o godz. 10:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
Pani Skalmierzyckiej. Przed Msza św. modlitwa różańcowa.
3. Za tydzień niedziela inwestycyjna i Święto Chrztu Pańskiego.
4. Za tydzień koncert kolęd „Arki Noego” koncert o godz. 17:00 Zapraszamy, dodatkowa msza św. o godz. 12:30, nie będzie Eucharystii o 17:00.
5. 20 stycznia zapraszamy wszystkie grupy w parafii na spotkanie noworoczne ludzi dobrej woli na salę OSP na godz. 15:00
6. Rodzice dzieci komunijnych mogą odbierać w zakrystii świece.
7. Parafialny Wieczorek Taneczny w restauracji „Nastrojowa” odbędzie się 2 lutego br. cena 80zł. od osoby. Zapraszamy.
8. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Grecji w terminie 5-12.07.2019r. Plan pielgrzymki
jest do zabrania w zakrystii.
9. Polecamy prasę katolicką: „Opiekun” „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Mater Dei”
10. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Teresa Jankowska Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu.

PLAN KOLĘDY

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019