Ogłoszenia Niedziela Najświętszej Rodziny (30.12.2018 r.)

1. W piątek byliśmy świadkami pięknego widowiska patriotyczno - historycznego pt. „SKALMIERZYCKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Odsłonięto tablicę pamiątkową przy Domu Katolickim oraz przy udziale grupy rekonstrukcyjnej wzięliśmy udział w minionych wydarzeniach. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Chcielibyśmy podziękować współorganizatorowi wydarzenia, czyli Burmistrzowi Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce - Panu Jerzemu Łukaszowi Walczakowi, Panu Aleksandrowi Liebert, Panu Dariuszowi Pietraszkowi, pomysłodawcy rekonstrukcji oraz autorowi artykułów o powstańcach w naszej parafialnej gazetce „Mater Dei”, klubowi motocyklowemu „ISKRA”, młodzieży ze szkoły Podstawowej nr 14 z Ostrowa Wlkp. za wcielenie się w rolę rekonstruktorów oraz Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach za część apelową, harcerzom, kibicom Pogoni, Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skalmierzyc i Boczkowa, Policji oraz wszystkim społecznikom. Dziękuję Panu Janowi Chlaście za pamięć o powstańcach i przygotowanie kwiatów na ich groby.
2. Dziś na godzinę 18.00 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci
i młodzieży ze Scholii Katarzynki.
3. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Bóg zapłać za ofiarę składaną do puszek na sprzątanie kościoła.
4. Odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii rozpocznę od 2 stycznia 2019 r. Plan kolędy wywieszony w gablotce.
5. Wczoraj odbył się koncert „ N O C C U D U ”, podczas którego mogliśmy usłyszeć Weronikę Szymańską wraz ze swoim zespołem LOREM. Dziękujemy za obecność. Płytę w cenie 15 zł można nabyć w zakrystii.
6. Jutro ostatni dzień starego roku. Wspomnienie Św. Sylwestra, Papieża. O godz. 10.00 i 18:00 Msza Święta w czasie, której podziękujemy Bogu za miniony rok. Przepraszać będziemy za nasze grzechy i prosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo na Nowy Rok Pański 2019. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
7. We wtorek Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zakończenie Oktawy Bożego Narodzenia. Światowy dzień modlitw o pokój. Msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 17:00.
8. W środę wsp. Św. Bazylego i Św. Grzegorza z Nazjanzu , Biskupów i Doktorów Kościoła.
9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do dziękczynienia za dar Najświętszej Eucharystii w czwartek. Pierwszy piątek skłania nasze serca do uwielbienia Serca Jezusowego i przebłagania za grzechy. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji. W pierwszą sobotę zapraszamy aby wynagradzać Najświętszemu Sercu Maryi za grzechy, którymi jest znieważane. Zapraszamy na modlitwę na godz. 9:30
10. Jesteśmy wszyscy po spowiedzi świątecznej. Gdyby jednak zachodziła konieczność spowiedzi można skorzystać z sakramentu w każdy dzień przed Mszą Świętą.
11. W środę o godz. 10:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
Pani Skalmierzyckiej.
12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego.
13. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Grecji w terminie 5-12.07.2019r. Plan pielgrzymki
jest do zabrania w zakrystii.
14. Polecamy prasę katolicką: nowy numer „Opiekun” „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Mater Dei”

Środa 2 styczeń 2019r. od godz. 14.00
1. Skalmierzyce, ul. Środkowa od p. Nowaków
2. Skalmierzyce, ul. Środkowa od p. Nowickich
3. Skalmierzyce, Bielawy, ul. Bielawska i przyległa, od p. Wawrzyniaków do p. Namysłów.

Czwartek 3 styczeń 2019r. od godz. 15.00
1. Skalmierzyce, ul. Jabłońskiego, od Państwa. Dolatów do końca
2. Skalmierzyce, ul. Torowa, ul. Spółdzielcza i ul. Ks. Czwojdy
3. Skalmierzyce Osiedle na Dąbku – od Witosa do Państwa Marciniaków,
ul 24 stycznia

Piątek 4 styczeń 2019r. od godz. 15.00
1. Skalmierzyce ul. Boczkowska od strony Boczkowa do końca
2. Skalmierzyce, ul. Starowiejska od ul. Ostrowskiej do końca
3. Skalmierzyce, ul Ks. Piotrowicza od Państwa Mencel

Sobota 5 styczeń 2019r. od godz. 11.00
1. Skalmierzyce, ul. Dąbkowa od torów.
2. Skalmierzyce, ul. Dąbkowa od ul. Ostrowskiej.
3. Skalmierzyce od Państwa Kucharczyków, ul. Podkocka i Szumiących Wierzb

Poniedziałek 7 styczeń 2019r. od godz. 15.00
1. Skalmierzyce, ul. Ostrowska od ronda (lewa strona)
2. Skalmierzyce, ul. Ostrowska od Woźniaków