Ogłoszenia Parafialne XXVII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św., w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 16.30. 7 października przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej jest to wyraz wdzięczności ze strony Kościoła dla Najświętszej Bożej Rodzicielki za opiekę nad nim za pośrednictwem modlitwy różańcowej. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny dla członków Żywego Różańca.
2. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Prosimy Radę Parafialną o zebranie ofiary,
a parafian o zrozumienie i życzliwość.
3. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.
4. W sobotę 13 października nasza parafia została zaproszona do Sanktuarium św. Józefa
na Msze św. o godz. 12:00. Prosimy o liczny przybycie do Sanktuarium w Kaliszu.
5. Różaniec św. w sobotę 13 października, odmówimy po wieczornej Eucharystii. Będzie to ostatnie Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją wokół kościoła w tym roku.
6. W październiku obchodzimy 40-lecie pontyfikatu św. Jana Pawła II pod hasłem „ Musicie być mocni mocą nadziei i miłości”. W przyszłym tygodniu w Kościele w Polsce obchodzony będzie Dzień Papieski, zapraszamy na dziękczynną Eucharystię oraz obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i wychowawcom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Józefa oraz Matki Bożej Skalmierzyckiej.
7. Ojciec Krzysztof dziękuję parafianom za dar wspólnej modlitwy oraz ofiary złożone na misje. Parafia przekazała na misje 6 tys. zł.
8. Wspólnota Ojców i Matek Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę w dniu
20 października 2018 roku do Sanktuarium Maryjnego pw. Narodzenia NMP na Pólku k/Bralina i do Kępna do kościoła św. Marcina oraz do świątyni pw. matki Bożej Różańcowej. Wyjazd o godz. 8:00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
9. Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej organizuje warsztaty „Weekend o kobiecości” dla licealistek i studentek w dniach 26-28.10.2018r. w Kaliszu.
10. Spotkanie Katarzynek w sobotę o 11.00.
11. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
we wtorek - wspomnienie św. męcz. Dionizego, biskupa i Towarzyszy
w środę - wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
w czwartek - wspomnienie św. Jana XXIII, papieża
w piątek - wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera
w sobotę - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

12. Polecamy prasę katolicką: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, i „Przewodnik Katolicki", „Różaniec”, „Droga” oraz nasza tygodniówka „Mater Dei”

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

5 maja 2019r. będziemy obchodzić Uroczystość