Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej O. Krzysztofa Stachowiaka Misjonarza św. Rodziny MSF. Pracuje on na placówce misyjnej w Papui Nowej Gwinei. Na każdej Mszy św. głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby misji.
2. Na Sumie parafialnej celebrować będziemy Msza św. za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszki z uczczeniem Jego relikwii, na której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.
3. Bóg Zapłać za ofiary na Świętopietrze oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu składane do puszek.
4. Jutro rozpoczniemy październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe.
Czas ten jest w szczególny sposób poświęcony Matce Boskiej Różańcowej, a także modlitwie zwanej Różańcem. Włączmy się jak najliczniej w spełnienie prośby, jaką w Fatimie skierowała Maryja do trojga pastuszków mówiąc: „odmawiajcie codziennie różaniec”. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odbywają się pół godziny przed wieczorną Mszą św.
5. Wyjazd na Spotkanie ewangelizacyjne Stadion Młodych do Warszawy w sobotę
6 października br. o godz. 6.20.
6. Dziś na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcimy różańce dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci, na które czeka wiele niespodzianek.
7. Dziękuję parafianom za liczny udział w inicjatywie „Koronka na ulicach miast świata”.
8. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek - wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
we wtorek - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
w czwartek - wspomnienie świętych św. Franciszka z Asyżu
w piątek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
w sobotę - wspomnienie św. Brunona, prezbitera
9. Objazd chorych w piątek od godziny 9:00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
10. Okazja do spowiedzi w piątek od 15.30 do 16.00, oraz od 17.00 do 18.00.
11. We wtorek o godz. 19:30 zapraszamy na spotkanie „Kucharzyków” w sprawie wycieczki.
12. W sobotę o godz. 16:00 przy Domu Katolickim odbędzie się ognisko organizowane przez „Katarzynki”. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci oraz rodziców. Zapewniamy dobra zabawę oraz coś na ząb.
13. Polecamy prasę katolicką: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, i „Przewodnik Katolicki" oraz nasza tygodniówka „Mater Dei”

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA
Intencja Ewangelizacyjna:
Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.
Intencja Parafialna:
Za rodziców i dzieci pierwszokomunijne o pogłębienie wiary poprzez modlitwę różańcową oraz wzrost duchowy i liczebny członków Żywego Różańca.
Intencja stała:
O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, zdrowie, wierność powołaniu i siły dla kapłanów pracujących w naszej parafii, a także za powołanych do stanu kapłańskiego i zakonnego o wytrwałość i czystość serca.

HARMONOGRAM PROWADZENIA RÓŻAŃCA ŚW.
3.10 – Róża św. Faustyny
10.10 – Róża św. Anny