Ogłoszenia Parafialne XXV Niedziela Zwykła

1. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 celebrowana będzie Msza św. za wstawiennictwem błogosławionego Jerzego Popiełuszki z uczczeniem Jego relikwii, na której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.
2. Bóg Zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła składane do puszek.
3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na Świętopietrze
oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.
4. Dziękuję fundatorowi nowej pasyjki na krzyż przy ul. Pleszewskiej
5. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej O. Krzysztofa Stachowiaka Misjonarza św. Rodziny MSF. Pracuje on na placówce misyjnej w Papui Nowej Gwinei. Na każdej Mszy św. będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na potrzeby misji.
6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcimy różańce dzieci pierwszokomunijnych.
7. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wspólnotę Żywego Różańca.
8. Już po raz dziesiąty 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki
w ramach akcji modlitewnej „Koronka na ulicach miast świata”., o godzinie 15:00 przy krzyżu na ul. Ostrowskiej koło OSP spotkamy się by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan
i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga.
9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek - Rocznica Poświęcenia Katedry w Kaliszu, święto
we wtorek - wspomnienie św. Władysława z Gielniowa
w środę - wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana
w czwartek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo
w piątek - wspomnienie św. Wacława
w sobotę - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 11:00. Zapraszamy także wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
11. Organizujemy wyjazd na Spotkanie ewangelizacyjne Stadion Młodych do Warszawy. Spotkanie odbędzie się 6 października br. Wyjazd z parkingu o g. 6.20. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich młodych oraz do tych którzy mają młode serca. Ufamy,
że będzie nas wielu. Zapisy dziś u ks. Marcina.
12. Polecamy prasę katolicką: "Opiekun", "Gość Niedzielny", „Mały Gość Niedzielny” z kolorowym różańcem , „Przewodnik Katolicki", „Mater Dei”
13. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Zenon Gilak
Wieczny odpoczynek…