Muzyka jest dla wszystkich - III Zaduszki Jazzowe 2019

Bardzo dziękujemy, za obecność na III Zaduszkach Jazzowych. Dziękuję każdemu, kto wsparł nas, choćby modlitwą, dobrym słowem czy gestem. Dziękujemy też wszystkim osobom spoza parafii, które zechciały do nas przybyć. Wielkie słowa uznania płyną dla patronów medialnych, którzy corocznie nas wspierają. Dziękujemy Radiu Centrum, Telewizji Pro Art, która jest zawsze tam, gdzie trzeba! Redakcji Tygodnika Regionalnego Życie Kalisza oraz Dwutygodnika Opiekun. Mediom diecezjalnym Radiu Rodzina i Telewizji Dom Józefa. Księdzu proboszczowi Sławomirowi Nowakowi oraz Burmistrzowi Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzemu Łukaszowi Walczakowi, dzięki którym Zaduszki mogły się odbyć. Słowa wdzięczności dla p. Jurka i p.Arka za udostępnienie nam fotografii. Wiele serca włożyła grupa kucharzyków, którzy dbali o nas podczas koncertu. Dziękujemy kwiaciarni "Baśniowy Ogród". Bardzo jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc. Wielkie słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim muzykom, którzy z wielkim profesjonalizmem i wrażliwością wystąpili dla nas na III ZADUSZKACH JAZZOWYCH:
Mateusz Pospieszalski Quintet - na kontrabasie Maksymilian Mucha, za bębnami usiadł Przemysław Borowiecki, saksofony to Marek i Mateusz Pospieszalscy, a na wokalu Barbara Pospieszalska. W programie wieczoru nie zabrakło oczywiście materiału z albumu "Tralala", na którym znalazła się mieszanka jazzu, popu, rocka i folku. Wystąpił dla nas, także zespół saksofonowy SAXESFULL założony z inicjatywy Jacka Rybitw w 2002r. W repertuarze posiada standardy muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej, który występuje w składzie:
Jan Kantner – saksofon sopranowy
Jacek Rybitw – saksofon altowy
Jacek Hornik – saksofon tenorowy
Henryk Wezner – saksofon barytonowy
Jan Wezner – instrumenty perkusyjne

Był to piękny czas, który pozostanie w naszej pamięci na długo.
Bogu niech będą dzięki za dobre dźwięki.
Bardzo dziękujemy, za obecność na Zaduszkach Jazzowych było nas blisko 200 osób.