Podziękowali za plony. Dożynki 2019 A.D.

Oprócz mieszkańców na uroczystość przybyli m.in. starosta powiatu ostrowskiego Paweł Rajski, poseł Tomasz Ławniczak, sołtysi sołectw Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, strażacy-ochotnicy, orkiestra dęta oraz mieszkańcy gminy. - Praca na roli jest walką – mówił podczas homilii ksiądz wikariusz Marcin Nowicki. I chyba słowa te najlepiej oddają trudy, z jakimi musieli sobie poradzić w tym roku rolnicy. - Susza spowodowała, ze ich praca była autentyczną walką o plony.

W Skalmierzycach nie zabrakło pięknych wieńców i podziękowań dla rolników. - Dołączam się od nich oraz gratuluję Jerzemu Łukaszowi Walczakowi, burmistrzowi Nowych Skalmierzyc, który debiutował w roli dożynkowego gospodarza gminy. Piękna uroczystość, wspaniała frekwencja mieszkańców udowodniły, że był to debiut bardzo okazały – mówi starosta Paweł Rajski.

- Przysłowie powiada: „Bez pracy nie ma kołaczy”. W tym roku musimy jednak ukorzyć się przed naturą i zaakceptować, że zbiory będą dużo niższe. Szanujmy więc chleb nasz powszedni i chciejmy dzielić się nim z innymi. A dziś świętujmy z bracią rolniczą naszej gminy jej wielki całoroczny trud i kultywujmy piękny staropolski obrzęd dziękczynienia Bogu za zebrane plony – powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Uroczystości zakończyła zabawa, o którą zadbały zespół LOREM, Kabaret Strzegowianki oraz gwiazda wieczoru Piękni i Młodzi. Były też dmuchane zjeżdżalnie, zamki czy piracki statek.

Źródło: Info Skalmierzyce

>>>GALERIA<<<

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak prosi, by tą drogą podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w organizację Gminnego Święta Plonów, czy to przez dekoracje, obsługę techniczną, pracę przy poczęstunku dożynkowym, przygotowanie loterii czy oprawy artystycznej. Szczególne podziękowania Burmistrz kieruje w stronę księdza kan. Sławomira Nowaka – za udostępnienie placu dożynkowego i ks. Marcinowi Nowickiemu – za odprawienie Mszy świętej,a także Rady Sołeckiej pod przewodnictwem Pani Sołtys Justyny Wasielewskiej. Swoimi staraniami przyczynili się Państwo do prawdziwie godnej oprawy pięknego rolniczego święta. Bóg zapłać.

Sołtys i Rada sołecka dziękują sponsorom za aktywne włączenie się w loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby wsi Skalmierzyce.