OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA MOTOCYKLOWA „OD KRZYŻA DO KRZYŻA – OD BAŁTYKU DO TATR”

W sobotę po wizycie u Matki Bożej Skalmierzyckiej motocyklowi pielgrzymi, uczestnicy XI Pielgrzymki Motocyklowej od Krzyża do Krzyża, wyruszyli do domu. Co roku uczestnicy pielgrzymki przemierzają inną trasę. Tegoroczna wiodła przez centrum Polski m.in. Toruń, Górę św. Anny.  Ich celem był Giewont i Msza św. na jego szczycie. Trasa liczyła blisko 2 tys. km.. Hasłem, które przyświeca pielgrzymom, były słowa: „W mocy Bożego Ducha”. W drodze powrotnej zatrzymali się w Skalmierzycach, gdzie uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, a następnego dnia w Mszy św. u trony Naszej Pani Skalmierzyckiej. Serdecznie dziękujemy Hotelowi „LAZUR” za miłą i smaczną gościnę.  Do zobaczenia ponownie!!!

– Inicjatorem i pomysłodawcą był ks. abp Andrzej Dzięga, który pewnego razu spotkał się z księdzem Wiesławem Dykiem oraz motocyklistami, którzy byli wokół niego zgromadzeni i dał pewien impuls, aby zorganizować takie pielgrzymowanie w myśl znanej polskiej pieśni „Od Bałtyku po gór szczyty”. Pustkowo posiada większą replikę krzyża giewonckiego, stąd też te dwa punkty. Trudno byłoby o inne, zwłaszcza że nad Bałtykiem, nad samym brzegiem morza stoi ten krzyż – Bałtycki Krzyż Nadziei – podkreślił ks. Bartosz Adamiak.