KSIĄDZ Z ZAJAWKĄ - fotorelacja z rekolekcji

W terminie od 4 do 6 marca 2019 roku odbyły się w Szkole im. Adama Mickiewicza
w Skalmierzycach szkolne rekolekcje wielkopostne. Ich celem było pogłębienie u uczniów więzi z Chrystusem i Kościołem, a także uzupełnienie nauki religii o właściwy katechezie wymiar inicjacyjny. Rekolekcje poprowadził ks. Jakub Bartczak z Archidiecezji Wrocławskiej. Hasłem tegorocznych rekolekcji były słowa; „BÓG JEST DZIAŁA” Uczniowie w czasie rekolekcji spotkali się z księdzem rekolekcjonistą, wezieli udział w warsztatach pt. moja ewangelizacyjna koszulka oraz udali się do kina na pierwszy na świecie film z osobistym udziałem Papieża Franciszka pt. „Tam, gdzie mieszka Bóg”. Jest to opowieść dedykowana dzieciom i młodzieży o nadziei, wierze i odwadze, która została oparta na historiach z Biblii. Msza św. szkolna odbyła się w Środę Popielcową o godz. 9:00. Przed Mszą św. była możliwość przystąpienia do Sakramenty pojednania i pokuty.
Dodatkowo poza harmonogramem planu rekolekcyjnego w parafii odbył się koncert ewangelizacyjny.

Mam ciśnienie, zajawkę, Raczej nie spinę, synek, Walczyć o Dobrą Nowinę. Żyję tym, co daje sens, siłę – tak rapuje ks. Jakub Bartczak.

 

Bóg Jest Działa… Pod tym hasłem odbyły się tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skalmierzycach. Wystartowaliśmy szybko, bo jeszcze przed Środą Popielcową a wszystko po to, aby jak najlepiej zrozumieć i przeżyć czas Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Prowadzący, czyli ks. Jakub Bartczak jak mówi o sobie:, raper, który został księdzem” swoją postawą, zaangażowaniem oraz niebywałą łatwością nawiązywania kontaktów z dziećmi i młodzieżą przybliżał nam chrześcijańskie wartości dając świadectwo działania Boga w Jego życiu. Pierwszego dnia Rekolekcji uczniowie dowiedzieli się, iż przemianę życia, postępowania należy zacząć od swojego serca nie na zewnątrz. To nie otoczenie ma się zmieniać, lecz my. Nasze chrześcijańskie życie nie zmieni się ot tak w 40 dni Wielkiego Postu na lepsze, musimy podjąć wysiłek i dążyć ku Bogu:, Staraj się podjąć decyzję dobrą, odrzuć zło wybieraj dobro. Wszystko możesz, ale czy wszystko wolno? Odrzuć zło- wybieraj dobro!” Uczniowie poprzez teksty autorskich utworów ks. Jakuba doświadczyli, iż o Bogu możemy mówić nie tylko słowem, ale także i przede wszystkim trzeba świadczyć o Nim i swoją postawą. Po nauce Rekolekcyjnej udaliśmy się do Starego kina w Nowych Skalmierzycach, gdzie obejrzeliśmy film pt., Tam gdzie mieszka Bóg” ze specjalnym udziałem Papieża Franciszka. Podczas seansu wspólnie z głównym bohaterem szukaliśmy położonego w górach Sanktuarium Jezusa, aby dostrzec obecność Boga, dzięki, któremu możemy pokonać każdą napotkaną w naszym życiu trudność. Rekolekcje to nie tylko czas słuchania, ale i wspólne działanie całej szkolnej społeczności. Tegoroczne warsztaty plastyczne były okazją do zaprezentowania swoich talentów na chwałę Bożą. Uczniowie wykazali się kreatywnością podczas projektowania koszulek ewangelizacyjnych. Jak powiedział ks. Jakub:, ewangelizować można na różne sposoby słowem, muzyką a także ubraniem…” Nasze koszulki są tego najlepszym przykładem. Uczniowie z dumą prezentowali swoje pomysły na forum. Wykorzystali do swej pracy hasła z tegorocznych Rekolekcji jak również fragmenty Pisma Świętego. Wspólne rapowanie było słyszalne w całej szkole:, Uwierz życie jest pięknym momentem, człowieku czytaj Pismo Święte…” Drugiego dnia Rekolekcji skupiliśmy się na wyjaśnieniu różnicy między dietą a postem. Padło proste stwierdzenie:, dieta to walka z kilogramami a post to czas naszej wewnętrznej walki w przezwyciężaniu skłonności do grzechu.” Tego wieczoru w Domu Katolickim odbył się również Koncert, podczas którego rapując do bitów ks. Jakuba wielbiliśmy Boga, który jest i działa w każdym z nas. Zwieńczeniem Rekolekcji była wspólna Eucharystia w Środę Popielcową, podczas której modliliśmy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu. Zapyta ktoś:, Po co to wszystko? Dla Jezusa… ‘’ M. K.« powrót

Msze święte

Niedziela: 
7.00  9.00  11.00  17.00  

Dni powszednie:
7.30  18.00

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
17.00 18.00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym:
16.00 w niedzielę

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu
w dni powszednie od 8.00 do 18.00; niedzile i święta od 12.00 do 17.00

Spowiedź święta

Pół gdziny przed każdą
Eucharystią

W pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 16.00 i 16.30 do 18.00
 

Biuro parafialne

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do soboty
po wieczornej Mszy św., 

 

Komentarz do Ewangelii

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2020

3 maja 2020r. będziemy obchodzić Uroczystość
I Komunii Świętej w naszej parafii.