Spotkanie z księdzem raperem na koniec karnawału

 

 

 

 

Mam ciśnienie, zajawkę, Raczej nie spinę, synek, Walczyć o Dobrą Nowinę. Żyję tym, co daje sens, siłę – tak rapuje ks. Jakub Bartczak gość Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach, który wystąpi już 5 marca w Skalmierzycach.
Ksiądz Jakub wychował się we Wrocławiu w środowisku hiphopowym. Jego kumple z osiedla nie wierzyli, że wstąpił do seminarium. Dla Boga jest w stanie poświęcić wszystko, nawet, jak mówi, swoją „zajawkę”, ponieważ Pan Bóg jest o wiele ciekawszy niż hip-hop. Kiedyś na modlitwie doszedł do refleksji, że nasze pasje mogą się podobać Panu Bogu, w zależności od tego, jak je wykorzystamy. Zdał sobie sprawę, kim jest i jako ksiądz wrócił do rapu. Czy można rapować o Panu Bogu i ewangelizować poprzez hip-hop? Przyjdź i zobacz na własne oczy, usłysz Słowo Boże i wysłuchaj świadectwa, pomódl się z nami, effata - otwórz się i przemień swoje serce, ten czas jest dla Ciebie!
Ksiądz raper w sutannie w 2016 roku został koordynatorem i jednym z ambasadorów Światowych Dni Młodzieży. W wolnych chwilach daje koncerty, a na co dzień pracuje w parafii pod Ślężą. Wydał trzy albumy. Pierwszy w 2013 roku pt. POWOŁOANIE, drugi w 2016 pt. PO PROSTU WIERZĘ, trzeci w zeszłym roku pt. BÓG JEST DZIAŁA. Otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Muzyki Chrześcijańskiej MUZA DEI za przebój roku pt. WOLNOŚĆ. Obecnie współpracuje z młodymi artystami m.in. z Wiki Szarkowicz, czy raper Komil. „Wiara plus hip-hop dla Jezusa” – rapują w tym kawałku. Resztę zobaczycie i posłuchacie poniżej oraz we wtorek 5 marca w Skalmierzycach o 18:30. Będzie to prawdziwa łaska na relaksie.
https://www.youtube.com/watch?v=bhf837Z7gxQ
Zapraszamy na koncert ewangelizacyjny KSIĘDZA Z ZAJAWKĄ - JAKUBA BARTCZAKA, we wtorek o godz. 18:30 w Domu Katolickim przy Sanktuarium Matki Bożej w Skalmierzycach.
 

 « powrót

Msze święte

Niedziela: 
7.00  9.00  11.00  17.00  

Dni powszednie:
7.30  18.00

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
17.00 18.00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym:
16.00 w niedzielę

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu
w dni powszednie od 8.00 do 18.00; niedzile i święta od 12.00 do 17.00

Spowiedź święta

Pół gdziny przed każdą
Eucharystią

W pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 16.00 i 16.30 do 18.00
 

Biuro parafialne

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do soboty
po wieczornej Mszy św., 

 

Komentarz do Ewangelii

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2020

3 maja 2020r. będziemy obchodzić Uroczystość
I Komunii Świętej w naszej parafii.