Pielgrzymko - wycieczka do Kotliny Jeleniogórskiej 13-14.06 br.

Pielgrzymko - wycieczka - Jelenia Góra – Szklarska Poręba –
Kowary w dniach 13-14.06.2019 r.

I dzień
godz. 5³ºWyjazd ze Skalmierzyc – przejazd do Jeleniej Góry, po drodze we Wrocławiu masza św.
Spacer po Jeleniej Górze – Rynek – Ratusz Pierwszy ratusz, który wzniesiono w Jeleniej Górze pochodził z XVI wieku. Jego ozdobą była drewniana rzeźba Bolesława Krzywoustego, naturalnej wielkości. Pożar z 1739 roku strawił wieżę i część ratusza. Obecny budynek pochodzi z XVIII wieku Brama Wojanowska stoi na łączeniu dwóch ulic centrum miasta – Konopnickiej i 1-go Maja.

Kościół pw. Świętego Krzyża. Potocznie nazywany kościołem garnizonowym. Powstał jako ewangelicki kościół Łaski Bożej w XVIIIw., wybudowany został na wzór kościoła św. Katarzyny w Sztokholmie. Jest największą z sześciu podobnych budowli wzniesionych na Śląsku po 1709.

Pałac Schaffgotschów w Cieplicach- Pałac jest ozdobą centrum Cieplic, dzielnicy Jelenej Góry. Spacer po parku zdrojowym. Szklarska poreba – wodospad szklarki.Malowniczo położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego.
Obiadokolacja, spotkanie integracyjnei nocleg

II dzień
Śniadanie
godz. 8ºº Szklarska Poręba msza św. Zakręt Śmierci punkt widokowy z panoramą Karkonoszy oraz Kotliny Jeleniogórskiej. Młyn Świetego Łukaszato jeden z najstarszych obiektów zabytkowych w Szklarskiej Porębie. Budowla z 1870 roku była początkowo młynem, karczmą i tartakiem. Piechowice założone na przełomie XIIIi XIV wieku, prawa miejskie uzyskało dopiero w 1967 r. (przy czym sąsiednie wsie jako osiedla znalazły się w obrębie nowo powstałego miasta). Huta Szkła kryształowego Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkują ręcznie formowane i szlifowane produkty, które dystrybuują na rynki całego świata i w kraju. Karpacz Świątynia Wang Kowary Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Droga powrotna do Skalmierzyc.(ok. 21ºº– 22ºº)

Zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym Rzemieślnik w Szklarskiej Porębie (nocleg, śniadanie, obiadokolacja, spotkanie integracyjne), wstępy do zaplanowanych obiektów.
Koszt od osoby 340,- Pierwsza wpłata przy zapisie - 100,- zł. do 03 marca 2019 r. druga rata 240,- zł do 12 maja 2019 r.