Nasza parafianka Marta i Pierwsza Dama na Światowych Dniach Młodzieży

Polscy pielgrzymi stanowili jedną z najliczniejszych reprezentacji narodowych z Europy podczas ŚDM. Do Panamy przyjechali, żeby się modlić, uczyć, rozwijać, pomagać innym i radować. Nasza parafianka godnie reprezentowała Parafię w Skalmierzycach oraz Naszą Ojczyznę na Światowych Dniach Młodziezy. Flaga Polski z napisem Skalmierzyce była zauważona również przez Pierwszą Damę. Tematem przewodnim tegorocznych ŚDM był fragment Ewangelii wg św. Łukasza: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa!" - To od tego zdania rozpoczęła się historia, która tak głęboko zmieniła nasz świat. I nadal zmienia. Także dzięki Wam - mówiła w kościele pw. św. Łukasza Agata Kornhauser-Duda. Podkreślała zapał i odwagę oraz przywiązanie do tradycji polskiej młodzieży, jak również jej otwartość na spotkania z innymi ludźmi i na dzielenie się doświadczeniami. - Świadczy o tym również Wasza obecność tutaj, na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Brawo! - kontynuowała, zapewniając o swojej radości i dumie płynącej z widoku tak wielu Polaków, aż dziesięć tysięcy kilometrów od kraju. -  Znowu godnie, głośno i dobitnie dacie znać o sobie: o tym, kim jesteście, skąd przybyliście i dlaczego jesteście właśnie tu, z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz z Waszymi braćmi i siostrami z całego świata - podkreśliła Małżonka Prezydenta. Nawiązała tym samym do świadectwa braterstwa, wspólnoty i gościnności, jakimi były ŚDM organizowane w Polsce w 2016 r. - To przesłanie w sposób szczególnie piękny i znaczący przekażą ci z Was, którzy są tutaj.
Na zakończenie przypomniała słowa papieża Polaka, które padły w 1997 roku w Poznaniu: „Liczę na was. (...) Znałem młodzież polską i nie zawiodłem się nigdy na niej. Świat was potrzebuje. Potrzebuje was Kościół. Przyszłość Polski od was zależy”.

Pierwszej Damie towarzyszyła oraz pięknie reprezentowała Polskę
nasza parafianka Marta Chlasta
.

 

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP.

 

W imieniu własnym oraz męża Pierwsza Dama  życzyła młodym: niezapomnianych przeżyć duchowych i nowych sił, żeby zmieniać świat na lepsze. Dodała, że jest to dzieło, które, jak wiadomo, najlepiej zaczynać od siebie samego. W sobotę Małżonka Prezydenta udała się również nad słynny Kanał Panamski, będący jednym z najważniejszych szlaków handlowych współczesnego świata. Obecnie daje on zatrudnienie 9000 ludzi, a kraj zawdzięcza mu 40-45 proc. swojego PKB. Z tarasu widokowego przy śluzie Miraflores Agata Kornhauser-Duda miała okazję obejrzeć wymagający ogromnej precyzji proces śluzowania statków przemierzających Ocean Atlantycki i Pacyfik. 


Artykuł z Oficjalnego serwisu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziękujemy za możliwość udostępnienia zdjęć Kancelarii Prezydenta RP.
 

 

 « powrót

Msze święte

Niedziela: 
7.00  9.00  11.00  17.00  

Dni powszednie:
7.30  18.00

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
17.00 18.00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym:
16.00 w niedzielę

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu
w dni powszednie od 8.00 do 18.00; niedzile i święta od 12.00 do 17.00

Spowiedź święta

Pół gdziny przed każdą
Eucharystią

W pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 16.00 i 16.30 do 18.00
 

Biuro parafialne

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do soboty
po wieczornej Mszy św., 

 

Komentarz do Ewangelii

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2020

3 maja 2020r. będziemy obchodzić Uroczystość
I Komunii Świętej w naszej parafii.