Młodzież na PGE Narodowym w Warszawie - "Stadion Młodych: włącz pełnię wiary"

Kim jest dla ciebie Jezus? Czy znasz Go? Czy go spotykasz? Czy słyszysz, jak mówi do ciebie po imieniu? - pytał bp Edward Dajczak w homilii podczas Mszy św. na Stadionie w Warszawie, gdzie zgromadziło się ok. 40 tys. młodych z całej Polski.

Eucharystii podczas 12-godzinnych rekolekcji "Stadion Młodych: włącz pełnię wiary" przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. - Dziękuję za waszą łączność z synodem i papieżem Franciszkiem. To jest synod o was i dla was! - powiedział kard. Nycz.

Bp Dajczak w swoim słowie podkreślił, że nie da się znać Jezusa "ze słyszenia" - bo wszyscy wiedzą coś o Nim, o chrześcijaństwie.

 

Znać Jezusa to znaczy spotkać Go. Jak Go spotkać? - Trzeba szukać, zadawać pytania - powiedział kaznodzieja. - Tych pytań jest bez liku, nie możemy udawać, że ich nie ma - również o Jezusa, o wiarę, o Kościół. Chodzi o to, by pytać, by szukać, by pragnąć - zachęcał bp Dajczak.

Nawiązując do czytanej podczas Mszy św. Ewangelii o uczniach idących do Emaus, podkreślił, że Zmartwychwstały Chrystus szedł obok nich, ale oni Go nie widzieli, nie potrafili rozpoznać. Zwrócił uwagę, że Chrystus wydaje im polecenie "idźcie do Galilei". Żeby Go spotkać muszą uwierzyć w Jego słowo, zaufać niejako "w ciemno", podobnie, jak niewidomy, który odzyskuje wzrok, gdy na polecenie Jezusa obmywa pobrudzone błotem oczy. - Wierzyć to znaczy powiedzieć najpierw "Ja Tobie ufam!" - podkreślił. Zaznaczył też, że Bóg chce z nami nawiązać imienną, osobistą i jedyną w swoim rodzaju relację. - Przez każdego z nas On chce w sposób niepowtarzalny objawiać Swoją miłość. Jeśli ja zawiodę, to ktoś Jezusa nie spotka - powiedział. - Chcę was prosić: szukajmy dzisiaj - w sobie. Tam jest Bóg, tam chce przyjść - powiedział do młodych biskup.

  

Na zakończenie Mszy św. kard. Nycz podziękował młodym za łączność z synodem i papieżem Franciszkiem. - To jest synod o was i dla was! - podkreślił. - Wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście nadzieją świata - powtórzył za Janem Pawłem II. Podziękował też organizatorom i sześciuset obecnym na Stadionie kapłanom. - Bądźcie razem z nimi! - poprosił młodych.

 

 

Stadion Młodych - Strefa Słowa


« powrót

Msze święte

Niedziela: 
7.00  9.00  11.00  17.00  

Dni powszednie:
7.30  18.00

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu
w dni powszednie od 8.00 do 18.00; niedzile i święta od 12.00 do 17.00

Spowiedź święta

Pół gdziny przed każdą
Eucharystią

W pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 16.00 i 16.30 do 18.00
 

Biuro parafialne

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do soboty
po wieczornej Mszy św., 

 

Komentarz do Ewangelii

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

5 maja 2019r. będziemy obchodzić Uroczystość
I Komunii Świętej w naszej parafii.